W drodze do Matki Bożej Kodeńskiej

Miesiąc sierpień ma m.in. to do siebie, że nie sposób nie kierować myśli w stronę Matki Bożej i chęci nawiedzania sanktuariów Jej poświęconych. I tak, od dłuższego już czasu nasze myśli biegły w stronę Kodnia gdzie znajduje się Sanktuarium z cudownym obrazem Matki Bożej Kodeńskiej, który nazywany był ze względu na swoje pochodzenie również tytułami „Matka Boża Gregoriańska” lub „Matka Boża z Guadalupe”. Po ustaleniu terminu i trasy pielgrzymowania w liczbie 54 osób pod przewodnictwem Prałata ks. Czesława Szewczyka w dniu 10 sierpnia br. dotarliśmy do Kodnia. Udział we Mszy św., którą koncelebrował również nasz Ksiądz Przewodnik w intencji Pielgrzymów i ich Rodzin uświetnił Chór Cecylianum. Biciem dzwonów na Anioł Pański i odmówieniem tej pięknej modlitwy ku czci Matki Bożej pożegnał nas Kodeń. W drodze powrotnej nawiedziliśmy monaster św. Onufrego w Jabłecznej. Znajdujący się tu zespół klasztorny i cerkiew od wielu wieków są miejscem pielgrzymek. To tutaj znajduje się słynąca z łask ikona św. Onufrego. Kodeń i Jabłeczna to wyjątkowe miejsca, gdzie odczuwa się ducha modlitwy i skupienia. W programie pielgrzymki znalazła się też „perła renesansu” nazywana również miastem idealnym czyli mowa o Zamościu. Udało nam się także zwiedzić najważniejsze zabytki w Zamościu w towarzystwie Przewodnika, który w profesjonalny sposób opowiedział historię oprowadzając nas po jakże pięknym, zabytkowym mieście. Słoneczna pogoda a także pogoda ducha Pielgrzymów przysłoniły wszelkie niedogodności i uciążliwości, które mogły być spowodowane długą trasą. Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia na pielgrzymkę i wzięli w niej udział. W szczególny sposób dziękujemy Prałatowi Ks. Czesławowi za trud przewodniczenia, Proboszczowi Ks. Krzysztofowi za podpowiedzi co do trasy, ogłaszanie, ogromną przychylność i pomoc w organizacji. Słowa wdzięczności kierujemy również do Pana Zbigniewa Knapika za wykonanie profesjonalnych zdjęć upamiętniających nasz wyjazd. Niech Matka Boża Kodeńska wszystkich otacza nieustanną opieką i oręduje u Boga o potrzebne łaski.

Współorganizator Pielgrzymki

Chór Cecylianum