Jedność w miłości.

25 sierpnia w Osobnicy odbyła się parafiada charytatywna. Organizatorami tego wydarzenia byli: Parafia, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1, Gminny Dzienny Dom Pomocy, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna z Osobnicy. Wszyscy wspólnie złączyli się, aby pod hasłem „Marto jesteśmy z Tobą” kwestować na leczenie naszej parafianki.

Miłość bliźniego może mieć sens jeśli zakorzeniona w miłości krzyża. Dlatego spotkanie rozpoczęło się modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia i Eucharystią. Wypraszaliśmy łaskę zdrowia dla Marty. Następnie na scenie koło Parafialnego Domu Kultury mogliśmy podziwiać występy młodych gwiazd: znana z programu The Voice of Poland Aleksandra Tocka, oraz uczestnicy programu The Voice Kids 2: Adrian, Dominika, Bartek, Elena i Oliwier. Wystąpili też nasi utalentowani wykonawcy: Amelia, Nikola, Kasia i jej kolega Wojtek, Marta, Ola, Krystian i Agnieszka, oraz zaproszeni goście zespół taneczny Jutrzenka i kapela Trzcinicoki.

Całość uzupełniały różne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dziękujemy wszystkim organizatorom i ofiarodawcom za otwarte serce i wielką wrażliwość na potrzeby bliźnich.