1. Zapraszamy codziennie na Roraty o godz. 17 00 .

2. W tym roku ze względu na panującą sytuację, nie będzie spowiedzi świątecznej w jednym dniu, ale zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi wcześniej przed poranną, lub wieczorną Mszą św.

3. We wtorek o godz. 16 30 rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, którą poprowadzą członkowie Chóru Cecylianum.

4. W środę nowenna do Dzieciątka Jezus, MB Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła o godz. 16 30 .

5. Jak w ubiegłych latach w niedzielę Świętej Rodziny będziemy dziękować za Jubilatów przeżywających w tym roku złoty i srebrny jubileusz małżeństwa. Małżonków, którzy chcieliby otrzymać okolicznościowe błogosławieństwo Ks. Biskupa prosimy, aby zgłosili się dzisiaj po Mszach św. w zakrystii.

6. Dzisiaj przypada 39 r. wprowadzenia stanu wojennego. Biskupi zachęcają aby uczcić ofiary tego czasu przez zapalenie świecy w oknie domu o godz. 19 30 .

7. W związku z ogłoszeniem przez Papieża Franciszka roku św. Józefa, Penitencjaria Apostolska ogłosiła nowe możliwości zyskiwania Odpustu zupełnego.

Pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego, wyznanie wiary i oderwanie się w duchu od wszelkiego grzechu) można zyskać odpust zupełny za: przynajmniej pół godzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej; udział w dniu skupienia zawierający rozważanie o św. Józefie; spełnienie za wzorem św. Józefa uczynku miłosiernego względem ciała, lub duszy; odmówienie w rodzinie, lub pomiędzy narzeczonymi Różańca; powierzenie swej codziennej działalności, tych którzy szukają pracy oraz by praca była godna opiece św. Józefa – rzemieślnika; odmawianie Litanii do św. Józefa w intencji Kościoła prześladowanego i za prześladowanych chrześcijan; odmówienie dowolnej modlitwy (prawnie zatwierdzonej) do św. Józefa (szczególnie w dniach 19 marca i 1 maja, w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę – dzień św. Józefa).

W czasie pandemii, osoby w starsze i chorzy, odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu akt pobożności na cześć Świętego Józefa, pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia, także mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego.

8. Na stolikach znajdują się torby miłosierdzia. Można też we własnym zakresie przygotować paczki żywnościowe dla osób potrzebujących, które grupa Caritas dostarczy do potrzebujących wsparcia.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. O podjęcie dyżuru w następnym tygodniu prosimy grupę przygotowującą świątynię na Boże Narodzenie..