1. W dniach 8 – 14 września 2024 r. będziemy przeżywać w Kościele w Polsce XIV Tydzień Wychowania. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest zachęta: „Wychowujmy razem”. Zgodnie z tym apelem organizatorzy Tygodnia Wychowania chcą zwrócić uwagę nas wszystkich na problem współdziałania rodziny, Kościoła i szkoły w dziele wychowania dzieci i młodzieży.

2. 31 sierpnia br. na Osiedlu Biała w Rzeszowie doszło do wielkiego pożaru, wskutek którego rodziny zamieszkujące w tzw. zabudowie szeregowej straciły wszystko, co miały. W związku z tym wydarzeniem dzisiaj po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek jako pomoc dla ludzi, którzy w pożarze stracili dorobek życia.

3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy  o godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św.  spotkanie liturgiczne przed Nabożeństwem fatimskim. Próba Chóru o godz. 19.00.

4. W piątek, 13 września, przeżywać będziemy kolejne, uroczyste Nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się o godz. 18.30 programem słowno - muzycznym. O godz. 19.00 Msza św., której przewodniczył będzie Ordynariusz naszej diecezji bp Jan Wątroba.  Po zakończeniu Mszy św. odbędzie się poświęcenie figur fatimskich a następnie procesja różańcowa w Parku Maryjnym. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy również by przynieść świece, które będą nam towarzyszyły w czasie procesji.

5. W dniach od 12 do 16 września odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. Niedzielna suma odpustowa (15.09) odbędzie się o godz. 11.00. Przewodniczył jej będzie JE Ksiądz Biskup Jan Wątroba. Mszę św. poprzedzi uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Serdecznie zapraszamy do udziału. Piesza pielgrzymka z naszej parafii wyruszy o godz. 9.00. Chętnych prosimy o zebranie się przed kościołem.

6. W niedzielę, 15 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 58. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA.

7. W następną niedzielę o poprowadzenie różańca przed Sumą prosimy Róże św. Józefa Sebastiana Pelczara.

8. Dziękujemy za sprzątnie kościoła i złożoną ofiarę. O podjęcie dyżuru, w czwartek po wieczornej Mszy św., prosimy  rodziny przygotowujące Nabożeństwo fatimskie.

9. Nasz Chór Cecylianum organizuje w dniach 5-6 października br. (sobota, niedziela) pielgrzymkę do Sanktuariów w  Świętej Lipce - Gietrzwałdzie - Świętej Wodzie - Sokółce - Różanymstoku i zaprasza na ten wyjazd. Koszt 450 zł od osoby obejmujący przejazd, nocleg, śniadanie, przewodnika, ubezpieczenie. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się u Chórzystów lub Księży podając kontakt telefoniczny.

10. Dnia 28 września br. odbędzie się Częstochowie Czuwanie Grup Modlitewnych św. O. Pio. Organizujemy wyjazd autokarowy dla czcicieli O. Pio i dla pragnących nawiedzić Matkę Bożą Jasnogórską. Wyjazd z Osobnicy o godz. 8.10. Powrót w późnych godzinach nocnych. Zapisy u duszpasterzy, animatorów i w zakrystii. Telefon do Diecezjalnego Animatora 606 751 696.