1. Dzisiaj rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. We wtorek próba Orkiestry o godz. 17.00, natomiast próba Chóru w środę o godz. 18.00.

3. W środę rytem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły to znaczy nie spożywamy potraw mięsnych. Można przyjąć trzy posiłki – dwa lekkie i jeden pełny. Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego – w Środę Popielcową po wszystkich Mszach św. zbiórka pieniężną do puszek na rzecz pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest bardzo potrzebna. Chcemy wspierać ludzi – szczególnie seniorów, osoby z niepełnosprawnością oraz rodziny, które z powodu wojny straciły swój dom.

4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

5. W Piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

- dla dzieci o godz. 15.30

- dla dorosłych o godz. 16.30

- dla młodzieży o godz. 20.00

6. W sobotę o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. z intencji naszej Orkiestry, podczas której dziękować będziemy za wieloletnią posługę na rzecz Orkiestry i społeczności, p. Mariana Ulaszka. Zapraszamy Orkiestrę, OSP oraz Parafian.

7. W niedziele Wielkiego Postu po sumie Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 Gorzkie Żale, a bezpośrednio po nich Msza św.

8. W niedzielę o poprowadzenie różańca przed sumą prosimy Różę św. Agaty.

9. W niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy Apostolat Matki Bożej z Szensztatu.

10. Dziękujemy za sprzątanie świątyni i złożoną ofiarę. Kolejną grupę prosimy o podjęcie tej posługi.

11. W ubiegłą sobotę odbyła się w Osobnicy zbiórka na rzecz chorego Arturka Bielamowicza. W imieniu jego rodziców i organizatorów dziękuję serdecznie wszystkim darczyńcom. Słowa podziękowania kieruję również do wszystkich zaangażowanych :  Sołtysa, Rady Sołeckiej, Radnych Gminy, OSP, Koła Gospodyń Wiejskich i KS Sparta. Bóg zapłać.