1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. dla których przygotowany został specjalny program zatytułowany "Franciszkowy plac budowy". W naszym kościele Roraty będą celebrowane w dni powszednie o godz.17. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

2. W poniedziałek z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują.

3. We wtorek próba Orkiestry o godz. 17.00, natomiast próba Chóru w środę o godz. 18.00.

4. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu wypada wspomnienie św. Mikołaja biskupa. Z  tej racji po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla dzieci. Rodzice, którzy chcą ucieszyć swoje dzieci spotkaniem ze św. proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy też scholę,  ministrantów i KSM.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Grupę św. o. Pio prosimy o poprowadzenie modlitwy przed wieczorną Mszą św.

6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Od godz. 12.00 do 13.00 Godzina łaski oraz Adoracja Najśw. Sakramentu.

7. W związku ze spotkaniem formacyjnym ks. Rafała  w najbliższą sobotę nie odbędzie  KSM.

8. Następną niedzielę będziemy przeżywać w łączności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek, jako pomoc dla misjonarzy tam pracujących.

9. W następną niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00 i spotkanie zapraszamy dzieci z klas III z rodzicami.

10. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na cele parafialne.

11. Na stolikach z prasą są do nabycia świece adwentowe Caritas w cenie: 18 zł - duża i 8 zł mała świeca. Wzorem lat ubiegłych chcemy wesprzeć potrzebujących z naszej parafii. Dlatego wszystkich gotowych pomóc prosimy o przygotowanie darów spożywczo - przemysłowych. W kościele znajdują się torby miłosierdzia jak również reklamówki, które możemy wykorzystać do przygotowania darów do czego serdecznie zachęcamy.

12. W najbliższą niedziele po wszystkich mszach młodzież z KSM będą sprzedawać kartki świąteczne. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci i młodzieży w naszych grupach parafialnych.

13.  Dziękujemy za utrzymanie porządku w świątyni i złożoną ofiarę. O podjęcie dyżuru prosimy rodziny z kolejki.

14. Małżeństwa, które w tym roku przeżywały jubileusz 25, i 50 - lecia i chciałyby otrzymać błogosławieństwo od ks. Biskupa proszone są o zgłaszanie się do księży.

15. Panowie Kościelny i Organista rozprowadzają opłatki bożonarodzeniowe. Nabycie ich jest naszą formą wdzięczności za ich posługę w naszej parafii. Opłatki p. Kościelnego będą znajdować sie przy ołtarzu Serca Pana Jezusa, natomiast p. Organisty przy ołtarzu Matki Bożej