1. Dzisiaj obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Dziś także zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:  w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  3. We wtorek próba Orkiestry o godz. 17.00, natomiast próba Chóru w środę o godz. 19.00.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  5. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie liturgiczne dla rodzin przygotowujących Nabożeństwo fatimskie.
  6. W sobotę, po wieczornej Mszy św.,  zapraszamy na spotkanie z s. Damianą, opiekunów prowadzących kręgi Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej Szensztatu
  7. W następną niedzielę uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 18.30 świadectwem s. Damiany Czogała ISSM, szensztackiej siostry Maryi, która odpowiada za koordynację Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu w naszym kraju. O godz. 19.00 Msza św., której przewodniczył będzie ks. dr hab. Sławomir Zych z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej. Prośby i podziękowania prosimy składać przy ołtarzu Matki Bożej. Zachęcamy również do przyniesienia świec, które będą nam towarzyszyły podczas procesji różańcowej, która rozpocznie się po Mszy św. W następną niedzielę nie będzie Mszy św. o godz.16.00.
  8. Przygotowujemy się do beatyfikacji rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września. Z naszej parafii uda się pielgrzymka autokarowa. Bardzo prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Koszt wyjazdu 45 zł.
  9. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na cele parafialne.
  11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. O podjęcie dyżuru   prosimy rodziny fatimskie.