2 lutego w Uroczystość Objawienia Pańskiego, która kończy okres kolędowania nasza parafia zorganizowała wieczór kolęd dla dzieci i młodzieży. Każdy mógł się zapisać aby śpiewem, lub instrumentalnym wykonaniem kolędy lub pastorałki uwielbić Nowonarodzonego Chrystusa.

Kilkunastu młodych artystów występowało solowo w czasie wieczoru uwielbienia. Ale także nasze chóry dziecięcy i młodzieżowy włączyły się w tworzenie przepięknego wieczoru modlitwy.

Dzieci i młodzież jako Bożonarodzeniowy upominek, znalazły pod kościelną choinką słodki upominek, który nie tylko był podziękowaniem za ich występ, ale także przypomnieniem, że przyjście Chrystusa na ziemię samo w sobie jest wielkim darem, a Bóg nie szczędzi łaski tym, którzy z szczerym sercem dziecka przychodzą aby oddać Mu chwałę.

Godzinne kolędowanie podprowadziło nas wszystkich pod najcudowniejszą tajemnicę przyjścia Chrystusa, która dokonuje się na ołtarzu w czasie Eucharystii. Dzieci swą wiarę wyraziły nie tylko poprzez szczerą modlitwę, ale także poprzez odpowiedni dobór pieśni. Bo chociaż pierwszą adoracyjną część zdominowały pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe, to w Mszy św. wybrzmiały najpiękniejsze kolędy, które zaliczają się do dziedzictwa pieśni liturgicznych.

Dziękujemy p. Annie Mroczce i p. Monice Twarduś, za całoroczne zaangażowanie i przygotowanie chórów Cecylianek i Cantate Deo do modlitewnego kolędowania. Podziękowania składamy uczestniczkom naszych chórów, dzieci i młodzieży, którzy zachwycili nas najpiękniejszym, płynącym z miłości do Jezusa śpiewem, a także rodzicom zwłaszcza tych najmłodszych uczestników. P. Agnieszce Rewiś , za pomoc w organizacji i prowadzeniu i wszystkim, którzy wsparli pomocą to dzieło – Błogosław Boże Dziecię.