Królowa Różańca modli się z nami za kapłanów

W miesiącu październiku bierzemy do ręki różaniec. Ten oręż modlitwy jest wielką siłą która sprawia, że rzeczy niemożliwe stają się całkowicie realne. Ten, który zasiewa zło w świecie ustępuje na słowo modlitwy różańcowej. To co Boże nabiera wielkiej mocy.

W tym roku Kościół zaprasza nas do modlitwy w intencji misji, którym patronuje św. Teresa od dzieciątka Jezus, której wspomnienie rozpoczyna różańcowy miesiąc.

Mały Gość Niedzielny zaprasza nas do modlitwy za tych, którzy w sposób szczególny powołani są do głoszenia Ewangelii. Hasłem przewodnim akcji różańcowej proponowanym przez Wydawnictwo Gościa Niedzielnego jest „Królowa Różańca modli się z nami za kapłanów”. W czasie kiedy coraz więcej wydarzeń mówi o nieposzanowaniu, a nawet wrogości wobec księży, my wierzący otoczmy ich modlitwą świadomi, że naprawdę potrzebujemy głosicieli słowa i szafarzy sakramentów.

Wraz z Maryją prośmy o świętych kapłanów, którzy zawsze wskażą nam drogę do Boga.

Wszystkich zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w październiku będą o godz. 17.30. połączone z Eucharystią.

Wyjątek będą stanowić 2 dni w październiku:

-pierwsza sobota, kiedy jak co miesiąc zapraszamy nieco wcześniej bo na godz. 17.15 na nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu NMP

-13 października kiedy zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o 17.30 programem słowno – muzycznym, o godz. 18.00 Zostanie odprawiona Msza św., która będzie sumą odpustową, ku czci św. Jadwigii Śląskiej, a po niej różaniec fatimski.

Zachęcamy do licznego udziału. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież, do których Maryja przychodziła ze słowami „ODMAWIAJCIE RÓŻANIEC”.