„A nadzieja znów wstąpi w nas...” –

Jasełka Szkoły Podstawowej nr 2 w Osobnicy

„Przyjdź na świat,
By wyrównać rachunki strat.
Żeby zająć wśród nas,
Puste miejsce przy stole.”

Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna Noc – noc, w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam dobrze znana. Ten czas rodzinnych spotkań rodzi radość w sercu każdego człowieka, daje nadzieję i wewnętrzny spokój, pozwala na chwilę zadumy nad minionym rokiem. W piątek 21 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 a w niedzielę 20 stycznia 2019 r. w kościele parafialnym w Osobnicy z Bożonarodzeniowym przesłaniem wystąpili uczniowie klasy IV i VI, prezentując na sali gimnastycznej Jasełka pt: ,,A nadzieja znów wstąpi w nas”. Przedstawienie zostało wyreżyserowane pod kierunkiem pani Grażyny Iskrzyckiej. Spektakl podzielony był na dwie części: pierwsza nawiązywała do obrazu współczesnej rodziny, która przygotowywała się do świąt, druga zaś przybliżała historię narodzin Jezusa. Całość przedstawienia wprowadziła wszystkich w iście świąteczny nastrój. Dzieci w pięknie przygotowanych strojach wcieliły się w role: Maryi, Józefa, aniołów, Mędrców, pasterzy oraz członków rodziny. Scenografia, aranżacja muzyczna wzbudziły wśród zgromadzonych wiele głębokich wzruszeń, które skłoniły do osobistych refleksji. Dzięki małym artystom przenieśliśmy się w Cud tamtej Nocy. Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Cudowny śpiew kolęd i pastorałek, przypomniał o tym, że w Betlejem przed wiekami narodził się Bóg.  Wszystkim uczniom, Rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły a także naszym Parafianom życzymy wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.

Grażyna Iskrzycka