Zbliża się dzień 25 marca, w którym Kościół przeżywa Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zaczyna się modlitewna akcja pod nazwą: Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Zachęcając do podjęcia Adopcji informuję, że ze względu na istniejące zagrożenie nie będziemy organizować liturgii ze złożeniem przyrzeczeń. Mimo to każdy może sam podjąć takie zobowiązanie. Jak to zrobić? - przeczytaj w następnym artykule.

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest Duchowa Adopcja przytaczam wyjaśnienie za artykułem ze strony Jasnogórskiego Centrum Zawierzenia.

Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca świętego oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

Dzieło duchowej adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy. W roku 1987 modlitwa ta została przeniesiona do Polski. Dzieło duchowej adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce. W roku 1987 została przeniesiona do Polski. Pierwszy ośrodek duchowej adopcji powstał w kościele OO Paulinów w Warszawie. Stąd rozprzestrzenia się na cały kraj i poza jego granice. Duchowa adopcja skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji, a także pomaga ludziom młodym kształtować charakter, walczyć z egoizmem, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa. W każdej chwili możesz przyłączyć się do Dzieła Duchowej Adopcji poprzez rozpoczęcie dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko poczęte. Jest to modlitwa w obronie poczętego życia, a zarazem osobiste wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu oraz pomoc dla osób cierpiących z powodu grzechu aborcji.