Tradycyjnie jak co roku, również w bieżącym, w wigilię Bożego Miłosierdzia dnia 27 kwietnia Grupa Modlitewna św. Ojca Pio z Osobnicy reprezentowana przez 10 osób pod przewodnictwem Proboszcza Ks. Krzysztofa  wzięłą udział w VIII Kongresie Grup Modlitwy i Czcicieli św. Ojca Pio z Podkarpacia, który miał miejsce u Braci Kapucynów w Krośnie przeżywających jubileusz 50-lecia Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Jak co roku spotkanie rozpoczęła uroczsta Msza Święta. Zarys historii kościoła Kapucynów, modlitwa różańcowa, konferencja i Koronka do Bożego Miłosierdzia były dopełnieniem tego niecodziennego wydarzenia. Wśród zgromadzonych na kongresie ufamy, że sam św. Ojciec Pio nam towarzyszył bo jak sam mówił "kiedy moje dzieci jednoczą się w grupach na modlitwie, Pan Jezus będzie wśród nich, będzie również Matka Jezusa, Ja także będę obecny w duchu i zjednoczony w modlitwie".